BİRGİMEFAR ŞİRKETLER GRUBU

Kurucularımızın köklerinin dayandığı yer olan Birgi, Türkiye'nin batı kıyısında bulunan ve eski Türk mimarisini yansıtan evleriyle de meşhur olan bir kasabadır. Bu tarihi kasabadaki eski eserlerde de görülen ustalık ve ince işçilik Birgi-Mefar grubunun ürünlerinde de kendini göstermektedir.

1963 yılında Birgi Sanayi A.Ş'nin kuruluşuyla başlayan ve hızla büyüyen Grup, günümüzde birçok üretim, dağıtım ve hizmet birimlerini içermektedir.

 

Grup Haziran 2011 tarihinde, Ethemba Capital ve Stage Capital  tarafından satın alınmıştır. Mefar International adlı yeni bir şirket kurulmuş olup tüm grup şirketlerinin sahibidir.

 

Zaman Tüneli

 

 

Adnan Birgi

 

Sirketlerimizin kurucusu Adnan Birgi (1901-1983), 1947 yılında bankacılık sektöründeki basarılı kariyerini geride bırakarak, Türkiye'de ilk ilaç ampulü üretimini gerçeklestirdi.

 

Mükemmeliyetçi kisiliği ve sonsuz enerjisiyle herzaman çevresindekilere ilham verdi.Şirket çalısanlarınca hissedilen aile ortami ve güçlü baglılık hissi, kendisinin insancıl ve güçlü karakterinin sonucudur.

Adnan Birgi'nin çizdiği yolda ilerlemekten ve mirasını ayakta tutmaktan gurur duyuyoruz.