Mefar, ilaç sektöründe ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini alan ilk firma oldu.

 

Sektöründe ilklere öncülük eden Birgi Mefar grup firmalarından Mefar İlaç Sanayii A.Ş, Mart 2018 tarihinde, ISO (International Organization for Standardization) tarafından yeni kapsamıyla yayımlanan ve İş Sağlığı ve Güvenliği konularında uluslararası ilk standart olan ISO 45001:2018 Yönetim sistemi belgesini ilaç sektöründe alan ilk firma oldu.

 

450014 - 6 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen belgelendirme denetimleri 100 yılı aşkın süredir yönetim sistemi standartları konusunda öncü olan ve özellikle ISO 45001 standartının referansı olan OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği standartına şekil vermiş, kar amacı gütmeyen, bağımsız ve tarafsız bir kuruluş olan BSI tarafından gerçekleştirildi.

 

Bu standart ile Mefar, proaktif yaklaşımı esas alan, çalışanlarının süreçlere katılımını daima önde tutan, farkındalığın ve sürekli iyileştirmenin  en önemli önceliği olduğunu ve bunu oluşturduğu politikalar ile uygulayan bir firma olduğunu kanıtlamış oldu. 

 

Sağlık Emniyet Çevre Yönetim sistemlerinin entegre uygulandığı Mefar İlaç Sanayii A.Ş aynı süreç içerisinde ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi belgesini de alarak misyonunun temel başarı faktörlerinden birisi olan çevre bilincini ve çevreye verdiği önemi göstermiş oldu.

 

Birgi Mefar, uyguladığı bu yönetim sistemlerini, bütün süreçlerinde sürekli iyileştirmeyi sağlamak amacıyla kendisine araç olarak kullanmaktadır. Birgi Mefar Grubu 1963 yılından bu yana 50 yılı aşkın süredir kaliteli ürün ve hizmetleriyle sağlık sektörünün içinde bulunmaktadır. Öncelikli amacımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle uzun vadeli işbirliği içinde, nihai tüketicilerin güvenle ürünlerimizi kullanmalarını sağlamaktır. Hedefimiz bu güven ortamını daha da geliştirerek uzun yıllara taşımaktır.

 

Siz değerli paydaşlarımız ile bu haberi paylaşmaktan BirgiMefar Grubu olarak onur duyduğumuzu belirtmek isteriz.

 

Birlikte nice sağlıklı yıllara…

15.08.2018